05 Ağustos 2021 Perşembe Saat 15:29
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünden Bugüne Sadav
26 Mart 2011 Cumartesi Saat 17:16
Bir grup gönüllü arkadaşımızla çıktığımız yolculuğumuzu bugün bir vakıf çatısı altında sürdürüyoruz.

Büyük bir imparatorluğun mirasçılarıyız.
Kalan en önemli mirassa niteliğimizdi. Bu yüzden başta Osmanlı'nın çekildiği ya da etki alanında bulunduğu topraklarda olmak üzere, dünyanın çok çeşitli bölgelerinde yaşanan savaşlar dolayısıyla ortaya çıkan mağduriyetlere bigâne kalamazdık.
Karınca kararınca ne yapabiliriz diye düşündük arkadaşlarımızla. Dünyada sivil toplum örgütlerinin desteklendiğini ve önlerinin açıldığını gördük. Biz de kendi ülkemizde bunu öne çıkarmayı, sivil insiyatifi bu bölgelere yardım adına harekete geçirmeyi diledik.
Öncelikle akraba   topluluklarımızdan başlayarak bilgi topladık.

ziyaretlerde bulunduk ve yapılması gerekenleri tespit ettik. Bunu ulaşabildiğimiz çevremize aktardık. Yardım ve destek istedik. Böylece kriz bölgeleriyle ilgili halka halka bir yardım ağı oluşturduk.
Temel amacımız zor zamanlarında yanlarında olmaktı insanların.
Kurulduğu günden bu yana vakfımız bu anlamda benzer kuruluşlarla da başta Kızılay olmak üzere işbirliği içinde oldu.
 
 
Bugün ulaştığımız noktaya bakınca, başlarda bizim bile tahmin edemeyeceğimiz büyüklük ve sayıda faaliyetlere imza attığımızı görüyor ve bundan insanlık adına kıvanç duyuyoruz.
1995'lerde faaliyetlerimizi izleyen Konyalı entelektüellerin de teşvikleriyle çalışmalarımızı bir vakıf çatısı altında sürdürmenin daha yararlı olacağı tavsiyesiyle, SADAV yani Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı doğmuş oldu.
 
Bugüne kadarki çalışmalarımız şartların da gereği olarak bizzat kriz bölgelerine gidip tanışmak, iletişim sağlamak, kalıcı dostluklar oluşturmak ve hem mali hem de insani yardımları içeriyordu.
Bundan sonraki amacımız da yine ulaşabildiğimiz kadarıyla bütün dünyadaki kriz bölgelerine uzanmak ve bu bölgelere yardım ve desteği sürdürmektir.
İlave olarak, vakfımızın ismindeki araştırmalar bölümüne daha da çok ağırlık verip tabiri caizse, bir düşünce deposu işlevi görmeyi bugün daha önemli görüyoruz.
Yukarıda bahsettiğim amaç ve hedeflerimizle ilgili her türlü destek, işbirliği ve yardıma açığız.
Birlikte Tüm Dünya barışı için.
 
 
Saygılarımızla...

Bu yazı toplam 1644 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Ercan USLU
Henüz Yazi Eklenmemis
Faik ÖZDENGÜL
Henüz Yazi Eklenmemis

ARŞİVDE ARA
SON YORUMLANANLAR