05 Ağustos 2021 Perşembe Saat 13:08
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SADAV'ın organize ettiği iftarda Ayşe Türkmenoğlu mültecilerle buluştu.
05 Ağustos 2011 Cuma Saat 12:09
Vali Ahmet Kayhan Öğretmenevi’nde düzenlenen iftar yemeğine katılan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Konya’da yaşayan mültecilerle sofraya oturdu.

Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV) tarafından Ahmet Kayhan Öğretmenevi’nde iftar programı organize edildi. Konya'da yaşayan Somali, Sudan, Afganistan, Pakistan ve Filistin uyruklu ailelerin katıldığı yemekte AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, eşi Bünyamin Türkmenoğlu ile birlikte yer aldı.
 
''KARDEŞLERİMİZLE HEPBERABERİZ''
 
İftar yemeğinde bir konuşma yapan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, dünya üzerinde yaşanan savaş ve yoksulluktan kaçarak Türkiye’ye sığınan mültecilerin en iyi şartlarda hayatını sürdürmesi için ellerinden gelen hizmeti yerine getirmeye çalıştıklarını belirttti. Türkmenoğlu “İslam aleminin huzura erdiği bu mübarek günlerde kardeşlerimizle birlikte iftar açmak bize büyük bir mutluluk vermiştir. Özellikle iftar sonrası Somalili bir kardeşimizin yaptığı yemek duası beni ve ailemi çok duygulandırdı. Savaş ve yoksulluğun dünya üzerinden kalktığı günü özlemle bekliyoruz. Böyle anlamlı bir günde bu programı organize eden SADAV yetkililerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
''PAYLAŞMAK HER ZAMAN DEĞERLİDİR''
 
SADAV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uslu da Konya’da ikamet eden mültecilerle birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, paylaşımın önemine değindi. Uslu “Sadece Ramazan ayında değil, her zaman hatırlanması gereken bir olgu var; paylaşmak. Peygamberimiz (S.A.V)’in de dediği gibi ‘Komşusu açken tok yatan bizden olamaz.’ Kardeşlerimiz, dünyanın bir ucunda açlık ve sefalet çekerken bizlerin rahat bir yaşam sürmesi kabul edilemez. Bu akşam çok güzel bir iftar yemeğindeydik. Farklı milletlere mensup onlarca mülteci ile aynı masada yemek yedik. Bu paylaşma ruhunun sadece Ramazan ayında kalmamasını, her zaman sürdürülmesini diliyorum” diye konuştu. 
 
Bu yazı toplam 1724 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Ercan USLU
Henüz Yazi Eklenmemis
Faik ÖZDENGÜL
Henüz Yazi Eklenmemis

ARŞİVDE ARA
SON YORUMLANANLAR