05 Ağustos 2021 Perşembe Saat 14:42
ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SADAV MÜLTECİLERLE İFTAR YEMEĞİNDE
08 Ağustos 2011 Pazartesi Saat 12:10
Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı(SADAV) tarafından önceki gün Ahmet Kayhan Öğretmenevi’nde iftar programı organize edildi.

 Somalili, Sudanlı, Afganistanlı, Pakistanlı ve Filistinli birçok ailenin iştirak ettiği iftar yemeğine Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ile eşi Bünyamin Türkmenoğlu yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Uslu ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkaya katıldı. 
Çok sayıda mültecinin katılımıyla gerçekleşen iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan AKP Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, dünya üzerinde yaşanan savaş ve yoksulluktan kaçarak Türkiye’ye sığınan mültecilerin en iyi şartlarda hayatını sürdürmesi için ellerinden gelen hizmeti yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “İslam aleminin huzura erdiği bu mübarek günlerde kardeşlerimizle birlikte iftar açmak bize büyük bir mutluluk vermiştir. Özellikle iftar sonrası Somalili bir kardeşimizin yaptığı yemek duası beni ve ailemi çok duygulandırdı. Savaş ve yoksulluğun dünya üzerinden kalktığı günü özlemle bekliyoruz. Böyle anlamlı bir günde bu programı organize eden SADAV yetkililerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.
“PAYLAŞMAK HER ZAMAN DEĞERLİDİR”
SADAV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uslu da Konya’da ikamet eden mültecilerle birlikte olmanın büyük bir mutluluk verdiğini kaydederek, paylaşımın önemine işaret etti. Dünyanın bir ucunda insanların savaş ve yoksulluktan dolayı perişan bir yaşam sürdüğünü hatırlatan Uslu, “Sadece Ramazan ayında değil, her zaman hatırlanması gereken bir olgu var; paylaşmak. Peygamberimiz (S.A.V)’in de dediği gibi: ‘Komşusu açken tok yatan bizden olamaz.’ Kardeşlerimiz, dünyanın bir ucunda açlık ve sefalet çekerken bizlerin rahat bir yaşam sürmesi kabul edilemez. Bu akşam çok güzel bir iftar yemeğindeydik. Farklı milletlere mensup onlarca mülteci ile aynı masada yemek yedik. Bu paylaşma ruhunun sadece Ramazan ayında kalmamasını, her zaman sürdürülmesini diliyorum” diye konuştu. 

Bu yazı toplam 1857 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
YAZARLAR
Ercan USLU
Henüz Yazi Eklenmemis
Faik ÖZDENGÜL
Henüz Yazi Eklenmemis

ARŞİVDE ARA
SON YORUMLANANLAR